top
logo


Φεστιβάλ Κιθάρας 27ο Φεστιβάλ Κιθάρας (30/3 -2/4/2018) ~ Ολοκληρώθηκε το 27ο Φεστιβάλ κιθάρας.
~ Ολοκληρώθηκε το 27ο Φεστιβάλ κιθάρας.

Ολοκληρώθηκε το 27ο Φεστιβάλ Κιθάρας

Λίζα Ζώη - Ευάγγελος Ασημακόπουλος


Εξαιρετική επιτυχία σημείωσε το 27ο Φεστιβάλ Κιθάρας Λίζας Ζώη - Ευάγγελου Ασημακόπουλου με συμμετοχή του Oscar Ghiglia, του Marcin Dylla και της Έλενας Παπανδρέου, στη Φιλαρμονική Εταιρία Ωδείο Πατρών.

Από την Παρασκευή 30 Μαρτίου έως και τη Μ. Δευτέρα 2 Απριλίου 2018, πραγματοποιήθηκε στους χώρους της Φιλαρμονικής Εταιρίας Ωδείο Πατρών το Φεστιβάλ Κιθάρας των Λίζας Ζώη και Ευάγγελου Ασημακόπουλου, το οποίο φέτος κλείνοντας 27 χρόνια, φιλοξένησε  τον διεθνούς φήμης κιθαριστή Oscar Ghiglia που δίδαξε σε Master Class και προέδρευσε στη Γ΄ κατηγορία στο διαγωνισμό κιθάρας και τους εξαιρατικούς κιθαριστές Marcin Dylla και Έλενα Παπανδρέου, οι οποίοι δίδαξαν σε Master Class και έδωσαν ρεσιτάλ.

Το επίπεδο των σπουδαστών παρουσιάστηκε αρκετά υψηλό. Ο αριθμός συμμετοχών στο Σεμινάριο ξεπέρασε τις προσδοκίες των διοργανωτών, ενώ το κοινό κατέκλυζε την Αίθουσα Συναυλιών σε όλες τις εκδηλώσεις. Η Έλενα Παπανδρέου και ο Marcin Dylla γοήτευσαν με την αρτιότητα και τη δεξιοτεχνική πλευρά της ερμηνείας τους, ενώ η διδασκαλία τους ήταν άριστη κατά κοινή  ομολογία των μαθητών που τους παρακολούθησαν.

Τη Μ. Δευτέρα 2 Απριλίου 2018 πραγματοποιήθηκαν οι Διαγωνισμοί Κιθάρας όλων των κατηγοριών.

Αναλυτικά οι βραβεύσεις του Διαγωνισμού κατά κατηγορίες θα τις διαβάσετε στη συνέχεια του άρθρου.

Δόθηκαν Βεβαιώσεις για όλες τις κατηγορίες παρακολούθησης του Σεμιναρίου, είτε ως ενεργά μέλη είτε ως ακροατές.

 

Αποτελέσματα Διαγωνισμού Κιθάρας


    Κατηγορία Α΄

    (για σπουδαστές έως 12 ετών)


        Παστός Αναστάσιος, Α΄ Βραβείο

        Τσούγκου Ελένη, Β΄ Βραβείο

        Κωνσταντινίδη Ίρις, Γ΄ Βραβείο

        Μαρτσέκης Αλέξανδρος, Γ΄ Βραβείο

        Βουτυράς Άγγελος, Έπαινος

        Καραγιωργάκη Μαργαρίτα, Έπαινος

        Μπάνος Βασίλης, Έπαινος

        Τζογάνης Ιωάννης, Έπαινος

        Τριγώνης Νικόλαος, Έπαινος


    Κατηγορία Β΄

    (για σπουδαστές έως 16 ετών)


        Καζόγλου Ιωάννα, Α΄ Βραβείο

        Νικολακοπούλου Κωνσταντίνα, Β΄ Βραβείο

        Θεοδωρούδη Έλενα, Γ΄ Βραβείο

        Μιχαηλίδης Γιάννης, Έπαινος

        Τυπάλδου Καλλιόπη, Έπαινος     

 

    Κατηγορία Γ΄

    (για σπουδαστές κάθε ηλικίας)


        Καφεντζής Γεώργιος, Α΄ Βραβείο

        Κουρσάρη Μαρία, Β΄ Βραβείο

        Μανωλκίδης Κωνσταντίνος, Γ΄ Βραβείο

 

bottom

Με την υποστήριξη του Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, anti-virus email hosting. Valid XHTML and CSS.